Pranie ekologiczne, to znaczy jakie?

W ostatnich latach znacząco wzrosła nasza świadomość ekologiczna, także odnośnie tego, jak szkodliwe mogą być niektóre substancje używane do prania. Stąd też wzrost popularności prania ekologicznego, które stosujemy również w naszej firmie. Na czym dokładne ono polega oraz jakie są jego główne korzyści? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Pranie ekologiczne, czyli bez szkodliwych substancji

Wciąż w wielu pralniach chemicznych stosuje się substancję taką jak rakotwórczy czterochloroetylen (PER), który niestety jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Cechuje się m.in. działaniem narkotycznym i toksycznym dla układu nerwowego. W nadmiarze może więc powodować zaburzenia wzroku, a także odurzenie. Niestety PER działa też drażniąco na skórę i błony śluzowe, co będzie szczególnie uciążliwe dla alergików. Warto mieć na uwadze, że substancja ta uwalniania jest stopniowo z ubrań i to przez długi czas już po odebraniu z pralni. Właśnie dlatego narażenie na PER jest tak szkodliwe.

Okazuje się jednak, że można uchronić się przed tą substancją, dzięki korzystaniu z usług ekologicznych pralni. Nasza pralnia ekologiczna Gdańsk nie wykorzystuje środków na bazie PER w żadnym zakresie działania, a korzysta tylko z ekologicznych sposobów bezpiecznych dla zdrowia oraz środowiska.

Ekologiczne, bo bezpieczne dla natury

To, co bezpieczne dla człowieka, bezpieczne jest również dla środowiska. Ekologiczne pralnie nie stosują więc substancji szkodliwych dla zwierząt i środowiska wodnego. W praktyce używają tylko preparatów biodegradowalnych, zaś rozpuszczalnikiem dla nich jest po prostu woda. System ten określany jest często jako Lagoon, który nie tylko jest bezpieczny, ale także wysoce skuteczny. Skuteczność ta wynosi aż 99 proc., dodatkowo bez zagnieceń oraz z możliwością usuwania zabrudzeń również z plam nawarstwionych.

Pranie ekologiczne to nie tyle przyszłość, co teraźniejszość. Jeśli poszukujesz firmy, która wykonuje tego typu usługi, to koniecznie się z nami skontaktuj i skorzystaj z oferty bezpiecznego prania.

Kontakt

FJORD Pralnia Proekologiczna

Centrum Handlowe Familia
Al. Grunwaldzka 471
80-309 Gdańsk

Pasaż Morski
ul. Żeromskiego 34/1
81-198 Kosakowo 

www.fjord24.pl
info@fjord24.pl
tel. 58 761 4994

FJORD24 © 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone.